top of page

LAPAROSKOPICKÉ OPERACE

Odstranění nesestouplého varlete z břišní dutiny - cryptorchismus

Některé zákroky provádíme laparoskopicky. Laparoskopie je metoda, která minimalizuje velikost operační rány a tím i zkracuje dobu hojení. 

Je to metoda, která umožňuje za pomoci endoskopických operačních nástrojů a video-kamery přístup do dutiny břišní bez nutnosti jejího otevření klasickým řezem, jako při běžných operacích. Laparoskopie patří mezi velmi šetrné a bezpečné diagnostické a léčebné chirurgické metody – metody miniinvazivní. Obraz dutiny břišní přenášený kamerou sleduje operační tým zvětšený na velkém monitoru. Možnost velkého přiblížení detailů umožňuje jemnější a přesnější operován,í než při klasických operacích. Je přínosem u onemocnění a bolestivosti dutiny břišní nejasného původu, pro odhalení a potvrzení zánětlivých onemocnění orgánů nebo při podezření na nádor.

maximus.png

Laparoskopická kastrace fen

Laparoskopická kastrace feny má oproti klasické chirurgii výhodu v menší invazivitě zákroku. Rehabilitace trvá kratší dobu a jizva je menší. Zákrok provádíme v bezpečné celkové anestezii s řízeným dýcháním a kauterizaci provádíme harmonickým skalpelem, což je nejbezpečnější způsob z možných laparoskopických technik. Používáme nejšetrnější způsob kauterizace harmonickým skalpelem.

Na výkon se můžete objednat do Veterinární nemocnice v Brandýse nad Labem, dále na naší Veterinární klinice v Praze Horních Počernicích, dále na klinikách v Brně a v Mělníce.

1.png
2.png
bottom of page