top of page
26_edited.jpg

PŘÍSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Naše veterinární pracoviště disponují veškerou moderní veterinární technikou a vybavením, mezi které patří MRI - magnetická rezonanceCT - počítačová tomografie, rtg, cr, dr, skiaskop, usg, rigidní endoskop, neurochirurgický mikroskop, gastroskop, bronchoskop, arthroskop, elektrokauter, orl souprava, otoskop, ophtalmoskop, desinfektor, autokláv, horkovzdušný sterilizátor, hydraulický operační stůl, operační světla, hospitalizační boxy, ortopedické instrumentárium...

Jsme erudované pracoviště s bezkonkurenčními zkušenostmi. CT diagnostice se věnujeme jako jediní již od roku 2006. Nyní máme instalovaný již druhý přístroj počítačové tomografie, kterými provádíme veškerá CT vyšetření. Vlastníme standardní přístroj který narozdíl od omezených „Cone Beam CT“, dokáže naskenovat ve velmi krátkém čase celé tělo. Vytváříme publikace - CT indikace ve veterinární medicíně, atlas ctinvet.com a také přednášíme na toto téma.​ CT vyšetření provozujeme na pobočkách:

 

Veterinární nemocnice Brandýs

Veterinární klinika Brno

Disponujeme optikami 1,9mm, 2,3mm, 2,7mm a 3,5mm se širokým instrumentáriem. Provádíme běžné vyšetření rhinoskopické (nosních dutin) a bronchoskopické (prohlídka průdušnice). Rigidní endoskop používáme i při arthroskopických operacích kloubů a  dále také při laparoskopických operacích břicha. Častými případy použití jsou např. odstranění vdechnutého tělesa a odběr bioptátů, což nám umožňuje minimální invazivitu zákroku. Rigidní endoskopii provádíme na pobočkách:

 

Veterinární nemocnice Brandýs 

Vyšetření magnetickou resonancí je bez pochyby nejpokročilejší zobrazovací metodou současnosti. Přístroj o síle pole 1,5T, kterým disponujeme, je v humánní medicíně standardem a oproti ostatním tzv. veterinárním magnetickým rezonancím poskytuje nesrovnatelně lepší kvalitu obrazu při kratší době vyšetření. Zkrátka stejně jako u počítačové tomografie: Není CT jako CT a není MRI jako MRI.

 

MRI vyšetření provozujeme na pobočkách:

 

Veterinární nemocnice Neratovice

Chirurgické odsávačky jsou nezbytné k mnoha zákrokům jako zprůchodnění dýchacích cest při operacích břicha a hrudníku. Odsávačky s elektronickou regulací, podtlaku jsou používané při operacích mozku a páteře. Chirurgické odsávačky máme na všech pobočkách VetParku.

Na klinikách a v nemocnicích používáme výkonné skiaskopické přístroje s C-ramenem. Využití má v ortopedii a u neurochirurgických zákroků. Příkladem může být také přesná lokalizace vyhřezlé meziobratlové ploténky a zejména u operací páteře. C-rameno používáme na pobočkách:

Veterinární nemocnice Brandýs

Veterinární klinika Brno

Veterinární klinika Praha

Elektrický skalpel, který umožňuje zrychlit zákrok bez krvácení. Na všech našich pracovištích je k dispozici obvykle ve dvou variantách, elektrokauterů máme tedy k dispozici desítky elektrokauterů několika výrobců. Jeho použití je pro nás samozřejmostí téměř u každé chirurgie, zejména je využíván u laparoskopie. Elektrokautery používáme na všech pobočkách VetPark.

Rentgen
Inhalační anestezie

Rentgenové vyšetření je jednou ze základních zobrazovacích metod, na veterinárních klinikách a v ordinacích společnosti VetPark používámě řadu vysoce kvalitních přístrojů s přímou digitalizací, nepřímou digitalizací i analogových s vyvolávacím automatem. RTG vyšetření nabízíme na pracovištích:

Veterinární nemocnice Brandýs

Veterinární klinika Brno

Veterinární klinika Praha

Veterinární klinika Mělník

Bezpečná narkóza je základním předpokladem úspěšného zákroku. Na bezpečnost celkové anestezie klademe velký důraz, proto najdete na všech našich klinikách a nemocnicích anesteziologické přístroje s řízeným dýcháním.  Inhalační anestezii používáme na pracovištích:

Veterinární nemocnice Brandýs

Veterinární klinika Brno

Veterinární klinika Praha

Veterinární klinika Mělník

Monitory životních funkcí jsou na všech našich pobočkách součástí každé celkové anesteze. Přístroje po celou dobu narkozy monitorují životní funkce, zejména koncentrace vydechovaných plynů, krevní tlak, saturaci kyslíkem a srdeční a dechovou aktivitu. Monitory životních funkcí používáme na všech pobočkách VetPark.

Neurochirurgický mikroskop

Neurochirurgický mikroskop Moller-Wedel a neurochirurgický mikroskop Karl Zeiss byl velkou investicí, která nám umožnila zachránit mnoho, jinak neoperabilních pacientů. Pomocí tohoto přístroje můžeme operovat pod velkým zvětšením, to se nám hodí především při operacích páteře, očí nebo čehokoliv u malých zvířat, např. hlodavců. Je také nezbytný pro operace mozku. Neurochirurgické mikroskopy používáme na pobočkách:

Veterinární nemocnice Brandýs

Veterinární klinika Brno

bottom of page